یازدهمین دوره فستیوال هنرجویان مکتب‌تهران، سال ۱۴۰۱ برگزار می‌شود. فستیوال مکتب‌تهران، گردهمایی هنرجویان رشته‌های مختلف این موسسه است که در قالب رقابتی برگزار می‌شود. هنرجویان رشته‌های درام‌نویسی، بازیگری، کارگردانی تئاتر، و طراحی صحنه و نور در قالب تئاترهای پایان دوره به رقابت با یکدیگر می‌پردازند.

بنا به گزارش روابط‌عمومی مکتب‌تهران، تئاترهای برگزیده‌ی فستیوال، در سالن مکتب‌تهران روی صحنه می‌روند و اجرای عمومی خواهند داشت.

مکتب‌تهران یک مجموعه‌ی فرهنگی و هنری است با محوریت تئاتر. در این مجموعه یک انتشارات کتاب، یک کارگاه گرافیک، یک سالن کوچک تئاتر، دو پلاتوی تمرین، یک فروشگاه کتاب، یک کافه فعال هستند. برگزاری انواع دوره‌ها و ورکشاپ‌های آموزشیِ تئاتری و فرهنگی و هنری از فعالیت‌های اصلی مکتب‌تهران است. موسس مکتب‌تهران جلال تهرانی، نویسنده و کارگردان تئاتر است. در این مجموعه معمولا بین پنجاه تا صد هنرجو مشغول یادگیری تئاتر و اولین تجربه‌های تئاتری خود هستند.

مکتب تهران یک مجموعه‌ی فرهنگی و هنری است با محوریت تئاتر. در این مجموعه یک انتشارات کتاب، یک کارگاه گرافیک، یک سالن کوچک تئاتر، دو پلاتوی تمرین، یک فروشگاه کتاب، یک کافه فعال هستند. برگزاری انواع دوره‌ها و ورکشاپ های آموزشی تئاتری و فرهنگی و هنری از فعالیت های اصلی مکتب تهران است. موسس مکتب تهران جلال تهرانی، نویسنده و کارگردان تئاتر است. در این مجموعه معمولا بین ۵۰ تا ۱۰۰ هنرجو مشغول یادگیری تئاتر و اولین تجربه‌های تئاتری خود هستند.