در دومین دوره جایزه ادبی «چهل»، بیست نویسنده با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.

به گزارش روابط عمومی مکتب‌تهران، نویسندگان سی‌وپنج تا چهل ساله که تا پایان سال ۱۳۹۹، حداقل سه اثر داستانی منتشر شده دارند، در جایزه ادبی «چهل» به رقابت می‌پردازند. در این دوره، کارنامه‌ی داستان‌نویسانِ متولد ۱۳۶۰ تا ۱۳۶۵ توسط داوران ارزیابی می‌شود؛ نویسندگانی که تا پایان سال ۱۳۹۹، چهل ساله شده باشند.
 
طبق بررسی‌های اولیه، فهرست بیست نویسنده‌ی حائز شرایط مسابقه به قرار ذیل است:
بهاره ارشد ‌ریاحی، مجید اسطیری، سلمان امین، حمید بابایی، مصطفی بیان، امیر پورسنان، احمد ‌حسن‌زاده، رامبد خانلری، سینا دادخواه، مهدی زارع، فاطمه سلیمانی، عالیه عطایی، الهام فلاح، مائده فلاح، ضحی کاظمی، امید کوره‌چی، آیدا مرادی آهنی، مائده مرتضوی، سید میثم موسویان، مهام میقانی.
 
نویسندگانی که ممکن است از قلم افتاده باشند، لطفا تا پانزدهم اردی‌بهشت ماه، اطلاعات آثار خود را به دبیرخانه‌ی جایزه ارسال کنند.
راه‌های ارتباط با دبیرخانه:
09359060889
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
 
آثار ادبی مورد داوری در این جایزه، باید با مجوز رسمی و توسط ناشر رسمی منتشر شده باشند.
 
اولین دوره‌ی جایزه ادبی چهل، سال ۱۳۹۴ توسط مکتب‌تهران برگزار شد. این جایزه‌ی ادبی، پنج سال یک‌بار برگزار می‌شود و برگزاری دوره‌ی تازه‌ی آن، از سال ۱۳۹۹ آغاز شده است.
 
مکتب‌تهران برگزار کننده جایزه ادبی «چهل» است و دبیری این دوره‌ی جایزه بر عهده «علی خدایی» خواهد بود.

 

مکتب تهران یک مجموعه‌ی فرهنگی و هنری است با محوریت تئاتر. در این مجموعه یک انتشارات کتاب، یک کارگاه گرافیک، یک سالن کوچک تئاتر، دو پلاتوی تمرین، یک فروشگاه کتاب، یک کافه فعال هستند. برگزاری انواع دوره‌ها و ورکشاپ های آموزشی تئاتری و فرهنگی و هنری از فعالیت های اصلی مکتب تهران است. موسس مکتب تهران جلال تهرانی، نویسنده و کارگردان تئاتر است. در این مجموعه معمولا بین ۵۰ تا ۱۰۰ هنرجو مشغول یادگیری تئاتر و اولین تجربه‌های تئاتری خود هستند.