ورود

عضویتامضای اینترنتی «چشم سگ»

نوع رویداد: ادبیات
سال: ۱۳۹۹
شرح رویداد
جدیدترین اثر عالیه عطایی در سایت مکتب‌تهران
 
امضای اینترنتی کتاب «چشم سگ»، به‌مدت یک هفته در سایت مکتب‌تهران انجام می‌شود. چشم سگ، جدیدترین اثر عالیه عطایی، سومین اثر داستانی و دومین مجموعه‌داستانِ اوست.
این برنامه که توسط مکتب‌تهران برگزار می‌شود، از دوشنبه پنجم آبان ۱۳۹۹ ماه آغاز شده و تا دوشنبه دوازدهم آبان ادامه خواهد داشت.
 
در توضیح این کتاب آمده است:
مجموعه داستان «چشم سگ» سومین اثر داستانی عالیه عطایی و دومین مجموعه داستانش است. این کتاب هفت داستان دارد که برخی‌شان جوایزی را نیز نصیب نویسنده کرده‌اند. جهان عطایی در این داستان‌ها بر اساس بدایعی بنا شده که در وهله‌ی نخست، در سوژه خود را به رخ می‌کشند. مثل مردی افغان که به ثروتمندان تهرانی حیوانات نایاب می‌فروشد یا اضطراب و ناامنی‌ای که یک شایعه در شهر به راه می‌اندازد. عطایی انسان خود را با توجه به راه رفتنش بر لبه‌ی تیغ سقوط و صعود ترسیم می‌کند و داستان‌هایی می‌نویسد که مخاطب هم می‌تواند یک جهان منحصربه‌فرد را در آن‌ها کشف کند٬ هم مبهوت خشونت و گاهی تنهایی آدم‌‌هایش می‌شود. «چشم سگ» جهان را از منظری بی‌رحمانه می‌نگرد و درونش تصویر آدم‌هایی تکثیر شده است که برای هوایی بیشتر و زمانی خوش‌تر، حاضرند دست به کارهای عجیب بزنند. و در عین حال جبری به نام جغرافیا نیز همیشه با ایشان همراه است. در داستان‌های عالیه عطایی فرصت چندانی برای سرخوشی و رستگاری وجود ندارد.
 

maktabetehran.com/shopp/shop/cheshmesag-detai

 

 

دیدگاه شما

دیدگاه‌ها (0)

هیچ دیدگاهی وجود ندارد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

  1. ارسال دیدگاه‌ بعنوان یک مهمان
    ثبت‌نام یا ورود به حساب کاربری.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید