دومین دوره‌ی «جایزه‌ی ادبی چهل» برگزار می‌شود.

مکتب‌تهران پنج سال پس از دوره‌ی نخست، دوره‌ی دوم این جایزه‌ی ادبی را برگزار می‌کند. دبیری این دوره همانند دوره‌ی قبل به‌عهده‌ی «علی خدایی» است.

 

بنا به گزارش روابط‌عمومی مکتب‌تهران، «جایزه‌ی ادبی چهل» که در دوره‌های پنج ساله برگزار می‌شود، ابعاد تشویقی و غیرمتمرکز دارد و به داوری کارنامه‌ی ادبی نویسندگان سی‌وپنج تا چهل ساله می‌پردازد. این نویسندگان باید دست کم صاحب سه اثر ادبیِ منتشر شده در حوزه ادبیات داستانیِ بزرگسال (تا پایان سال نودونه) باشند.
 
بنا بر این گزارش، آثار ادبی مورد داوری در این جایزه، باید با مجوز رسمی و توسط ناشر رسمی منتشر شده باشد. 
 
در این دوره از جایزه‌ی ادبی چهل، آثار نویسندگانی که متولد سال‌های ۱۳۶۰ تا ۱۳۶۵ باشند داوری می‌شود. دبیری جایزه به عهده علی خدایی است و هیات داوران نیز متشکل از نویسنده‌‎هایی با سن بالاتر از چهل سال خواهد بود.
 
هیات اجرایی جایزه پس از بررسیِ شرایط متقاضیان، اسامی افراد واردشده به مرحله‌ی داوری را حداکثر یک ماه پیش از اعلام رای داوران منتشر می‌کند. 
 
برگزیدگانِ این دوره‌ی جایزه‌ی ادبی چهل، یک تا پنج نفر (نسبت به صلاحدید هیات داوران) خواهند بود.
 
در پایان این گزارش آمده که نویسندگان و ناشران جهت طرح سوالات و دریافت راهنمایی برای ثبت‌نام می‌توانند از راه‌های زیر با دبیرخانه‌ی جایزه در ارتباط باشند:
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
09359060889
 
مدیر روابط عمومی: مهسا منصوری
 

 

مکتب تهران یک مجموعه‌ی فرهنگی و هنری است با محوریت تئاتر. در این مجموعه یک انتشارات کتاب، یک کارگاه گرافیک، یک سالن کوچک تئاتر، دو پلاتوی تمرین، یک فروشگاه کتاب، یک کافه فعال هستند. برگزاری انواع دوره‌ها و ورکشاپ های آموزشی تئاتری و فرهنگی و هنری از فعالیت های اصلی مکتب تهران است. موسس مکتب تهران جلال تهرانی، نویسنده و کارگردان تئاتر است. در این مجموعه معمولا بین ۵۰ تا ۱۰۰ هنرجو مشغول یادگیری تئاتر و اولین تجربه‌های تئاتری خود هستند.